Kullanım Şartları

EKOPAY kullanım şartları

Paykasa kullanım ve satın alma şartları üzerine hazırlanmış olan bu sözleşme, EKOPAY ve Üye (kullanıcı) arasında geçerli olmak üzere hazırlanmıştır. Sitemizden alışveriş yapan kayıtlı ve misafir kullanıcılar, alışveriş yaparken bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar.

Lütfen kullanım koşullarını anlayarak okuyunuz!

Bu sözleşmeye dahil olmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmekte olup, bulundukları ülkenin yasalarına uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Türkiye’de yaşayan kullanıcıların T.C yasalarına aykırı yerlerde kullanım yapmaları yasak olup tespiti halinde üyeliği sonlandırılacaktır.

Tanıtım

Bu sözleşmede, kullanıcıları yakından ilgilendiren kurallar işlenmektedir. Paykasa, astropay ,Paykwik alışverişi yapmak için sitemize üye olmanız ve kurallara uygun davranmanız gerekmektedir. Online ödemeleri yapmak için kullanılan Paykasa kartın gayri resmi herhangi bir yerde kullanılması kesinlikle yasaktır.

Kayıt Olma

  1. Ekopay'dan satın alabilmek için sitemizden üyelik oluşturulmalıdır, üye olmayan kullanıcılar misafir girişi yaparak alışveriş yapabilirler ancak satın almada üyelere tanınan haklar, misafir kullanıcılara tanınmayacaktır.
  2. Bir üye, EKOPAY izni olmaksızın ikinci bir hesap açamaz, tespiti halinde üyeye herhangi bir bildirim yapılmaksızın üyeliği iptal edilecektir.
  3. Ekopay.com web sitesinde üyelik hesabı oluştururken lütfen doğru bilgileri girdiğinizden emin olun, üye olduktan sonra yapacağınız alışverişlerde paykasa kodu, belirlediğiniz iletişim bilgilerine iletilecektir. İşbu herhangi bir yanlış bilgilendirmeden meydana gelen aksamalardan EKOPAY sorumlu değildir.
  4. EKOPAY.com, kullanıcılardan üçüncü taraf ödemelerini yapmak için; kimlik bilgileri, ikametgah belgesi talep etme hakkını saklı tutar.
  5. Üye, herhangi bir durumda kimlik bilgilerini değiştirme ihtiyacı duyarsa, yeni bilgilerini EKOPAY ile paylaşmak zorundadır.
  6. EKOPAY, üyenin herhangi bir aykırı kullanımını tespit etmesi durumunda üyeye haber  vermeksizin üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.
  7. Üyenin kayıt olurken verdiği bilgilerin yanlış veya eksik olduğunu EKOOAY tespit ederse, üyeliği sonlandırma hakkını kullanabilir.

Kullanıcı bilgileri

2.1 Data Protection Act (1998) yasası gereğince ekopay.com bu bilgilerin kontrol sağlayıcısı olacaktır.

2.2 EKOPAY tarafından veri tabanı üzerinde saklı tutulan bilgilerin kullanılması, aşağıdaki durumlarda hak olarak saklı tutulmaktadır.

a) Üyelik kaydı ve Paykasa kullanımı

b) Üçüncü taraflar (bankalar, kredi finansmanları)

c) Paykasa kodu alınırken veya satılırken

2.3 Ekopay.com, analiz raporu hazırlama, kullanıcı kitlesi üzerinden hesap yapma ve kampanya hazırlama durumlarında üyenin kullanıcı bilgilerine başvurma hakkına sahiptir.

2.4 EKOPAY, aşağıdaki durumlarda üyelerin kullanıcı bilgilerini üçüncü tarafla paylaşma hakkına sahiptir.

a) Kullanıcıdan izin alarak herhangi bir işlem için.

b) Yasa ve kanunların gerektirdiği durumlarda.

c) Kullanıcının bilgilerini saklı tutmayı kabul eden üçünü taraflar (banka, kredi finansmanları)

d) Sözleşme ile EKOPAY’a bağlı olan üçüncü şahıslar (servis sağlayıcıları)

e) ekopay.com kimlik doğrulama (Kara para aklama, kumar ve bahis sitelerinde kullanımı engellemek) kişisel bilgileri kullanma hakkına sahiptir.

Yetkili Erişim ve Doğru Kullanım

3.1 Ekopay.com’a erişim sağlamak ve hizmet almak için üyelik oluşturulmalıdır. Üyelik oluşturulurken verilen şifrenin üçüncü şahıslarla paylaşılması durumunda yaşanacak sorunlardan kurumumuz sorumlu değildir.

3.2 Üye, tahmin edilebilir, kolay bulunabilir şifrelerden uzak durmayı taahhüt eder, işbu durumlardan meydana gelecek sorunlardan üye sorumludur.

3.3 Üye, kullanıcı bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından bulunduğunu öğrendiği anda bu durumu ekopay.com ile paylaşmak zorundadır.

3.4 EKOPAY, kullanıcı bilgilerinin tespit edildiğiniz öğrenmesi durumunda, kullanıcının güvenliğinin risk altında olduğunu öğrendiği durumda ve yasadışı kullanım tespit ettiği durumda üyenin hesabını askıya alabilir. Bu durumlar;

a) şüpheli girişler ve şüpheli işlemler

b) Çoklu hesap açma durumunda.

c) Oturum açarken çok defa yanlış şifre tekrarlanması durumunda.

3.5 Üye hesap açarken hesabın kendisi için olduğunu kabul eder, üçüncü kişilere hesap devretmek veya bilgilerini başkasına vererek işlem yapmasına müsaade etmemelidir, bu tip durumlarda sorumluluk kullanıcıya aittir.

Paykasa Hesap Ücretleri, Faiz ve Bonuslar

4.1 EKOPAY, yönetim ücreti alma hakkına sahiptir, bununla birlikte istediği zaman bu ücretten feragat etme hakkına sahiptir. Yönetim ücreti yıllık olup üye, ücretlerin kesilmesi tarihinden sonraki saatlerde üyeliğini iptal etmesi durumunda yönetim ücreti iade edilmez. Üyelik hesabı, bilgilendirildikten 30 gün içinde iptal edilirse herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmaz.

4.2 Üye, işlem yaptığı diğer yerlerde herhangi bir uyuşmazlık durumunda EKOPAY kurallarına uygun olarak davranacağını teyit eder.

4.3 Bazı üyeler kampanyalara katılabilirler ve bu haklarını kullanabilirler, ancak kendi haklarını başka birine devretme durumu söz konusu değildir.

Ekopay.com Kart Satın Alma – Para Yatırma Seçenekleri

5.1 EKOPAY, Astropay ,Paykasa , Paykwik satın alma seçeneklerinde ödeme yöntemlerinde banka havalesi ve EFT sistemini kullanmaktadır. Herhangi bir değişiklik olması durumunda, üye kullanıcıya 10 gün öncesinden bilgilendirme yapılır.

5.2 Ekopay kart satın alınırken üye para yatırması durumunda hemen kodu teslim almaz, aracı finansmanların ödemeyi onaylamasından sonra kod belirlediği iletişim bilgilerine gönderilir.

5.3 EKOPAY, para yatırma işlemlerinde bankalarla anlaşmalıdır. İşbu durumda kullanıcı bu durumu onayladığını taahhüt eder.

5.4 EKOPAY, para aktarma ve kayıt reddetme hakkını saklı tutar.

5.5 EKOPAY, kullanıcısına başka bir gün belirleme ve zaman dilimi belirleme hakkını saklı tutar.

Paykasa Kartlar

6.1 EKOPAY, kullanıcılarına farklı seçeneklerde Paykasa,Astropay,Paykwik kart seçenekleri sunmaktadır. Kartlar,Paykasa,Astropay,Paykwik United Kingdom tarafından üretilmektedir.

6.2Paykasa,Astropay,Paykwik kullanıcıları satın aldıkları kartları sadece yasal çerçevede hareket eden sitelerde kullanacaklarını taahhüt ederler, gayri resmi yerlerde kullanılması durumuna EKOPAY müsaade etmemektedir.

6.3Paykasa,Astropay,Paykwik kullanıcılar ekopay.com üzerinden istedikleri zaman istedikleri kadar kart satın alabilirler. Kesilecek kesintiler, komisyon ve diğer ek ödemelerin tamamı kullanıcıya ait olup, bu durumda herhangi bir pazarlık içerisine girilemez.

6.4 HerPaykasa,Astropay,Paykwik kartın son kullanım tarihi bulunmaktadır. Satın alınan kartların son kullanım tarihinden önce tüketilmesi gerekmektedir.

6.5 Son kullanma tarihi geçenPaykasa,Astropay,Paykwik kartın parası iade edilmez.

6.6Paykasa,Astropay,Paykwik kart alırken ve kullanırken bazı ücretler oluşabilir, bu ücretler tamamen kullanıcıya aittir.

Paykasa Kart İade İşlemleri

7.1Paykasa,Astropay,Paykwik, tek seferlik kullanım hakkına sahip bir online ödeme yöntemi olduğundan iadesi ve iptali söz konusu değildir.

Hesap Kapama ve Askıya Alma

8.1 EKOPAY, güvenlik, bakım ve onarım çalışmaları için üyelikleri askıya alabilir. Bu durumlar haricinde askıya alınırsa, kullanıcı öncesinden uyarılacaktır.

8.2 Şüpheli kullanım, güvenliği riske atma durumlarında EKOPAY, kullanıcın hesabını iptal etme hakkını saklı tutar.

8.3 EKOPAY, şüpheli işlemler ve gayri resmi kullanım durumlarında üyeye herhangi bir bildirimde bulunmadan üyelik sözleşmesini feshetme hakkını saklı tutar.

8.4 Üyelik hesabını kapatmak için firma yöneticileriyle irtibata geçebilirsiniz.

8.6 Üyeler, 12 ay boyunca işlem yapmamaları durumunda hesapları askıya alınır, askıya alınan hesabın yeniden aktif hale getirilmesi için iletişime geçilmesi gerekmektedir.

8.7 Üye, EKOPAY hesabını 90 gün boyunca hiç kullanmazsa, üyeliği askıya alınabilir veya iptal edilebilir, yeniden kullanmak isteyen kullanıcıların hesapları iptal edilmişse yeni bir hesap oluşturmaları gerekmektedir.

İletişim

9.1 Üye, EKOPAY ile sözleşme kapsamında iletişime geçebilir, bu durumlar;

a) Ön ödeme yaptıktan sonra,

b) iletişime geçebilmek için kayıt esnasında verilen e-posta adresini kullanmak zorundadır,

c) www.ekopay.com web sitesine girişte bulunan notlar için iletişime geçebilir,

d) Üyenin e-mail adresinde değişiklik olması durumunda iletişime geçebilir,

e) Paykasa,Astropay,Paykwik kart ile ilgili yaşanabilecek herhangi bir durumda iletişime geçebilir,

İşbu yukarıda belirtilen sözleşme kurallarına aykırı olarak hareket eden kullanıcıların üyelikleri iptal edilebilir, herhangi hukuki bir işlemde EKOPAY tüm yetkilerini kullanma hakkını kendinde saklı tutar. Lütfen üye olmadan önce sözleşme ve satın alma kurallarını anlayarak okuyunuz. Sitemize üye olan tüm kullanıcılar belirtilen kuralları kabul etmiş sayılacaktır.